Logo
hlava

ROVNOVÁHA BUDOUCÍ MAMINKY, DUŠEVNÍ A TĚLESNÁ

 

Těhotenství je období "jiného stavu", takže je také třeba k matkám a nenarozeným dětem přistupovat s "jiným", rozumějme citlivějším přístupem. Nastávající matka má 9 měsíců, 9 lun na to, aby se připravila na doprovázení nového bytí ve svém lůně, života které nosí pod srdcem a které potřebuje, živí se a prospívá z její lásky. Těhotenství a porod znamená pro matku období výrazných psychických i fyzických změn, mnoho situací může vyvolat staré vzpomínky a vzorce chování uložené hluboko v buněčné paměti našeho těla. Toto hluboce transformační a iniciační období je velmi intimní a celý proces vývoje nové bytosti může narušit mnoho vlivů působících z vnějšího i vnitřního prostředí těhotné ženy. A přitom právě harmonicky prožité těhotenství v souladu s vnitřními fyziologickými psychickými i fyzickými procesy jsou předpoklad pro přirozený spontánní porod, navázání láskyplného vztahu mezi matkou, dítětem a jejich okolí a prevencí proti psychickým i fyzickým patologiím jak v průběhu těhotenství, při porodu a v poporodním období, tak během vývoje, růstu a dospívání dítěte.

Nejnovější vědecké výzkumy potvrzují důležitost harmonického prožívání těhotenství pro budoucí zdraví nenarozeného dítěte. Kraniosakrální biodynamika je neinvazivní způsob jak se napojit na vrozenou matrici zdraví matky i dítěte a pomoci jim během ošetření nalézt rovnováhu a propojení, odstranit případné bloky či omezení pramenící z různých situací, úrazů či onemocnění v minulosti, ať už na fyzické či psychické rovině. Během ošetření na úrovni buněčné paměti prochází žena procesy, které je právě její organismus připraven řešit a skrze hlubokou práci vyrovnává nepotřebné nerovnováhy a patologie v organismu a tím napomáhá k prohloubení napojení matky a dítěte, jejich lepší komunikaci a často i po prvním ošetření se nepříjemné patologie samy vyřeší.

Tradiční čínská medicína používá byliny, masáže a ovlivňování akupunkturních drah pro komunikaci s nenarozeným dítětem a harmonizaci celého organismu. Díky akupunktuře je s poměrně velkou úspěšností možné pomoci dítěti otočit se, pomoci vyvolat spontánní nemedikovaný porod nebo jemně ovlivňovat jeho průběh, je-li třeba. Během těhotenství a po porodu může fytoterapie výrazně napomoci zmírnění patologických stavů jakými jsou otoky, anémie apod. a usnadnit poporodní regeneraci. 

Lída Dvořáková, klíčkezdraví.eu

Lída Dvořáková bude přednášet na FESTIVALU O TĚHOTENSTVÍ, PORODU A  RODIČOVSTVÍ, který se koná v rámci Světového týdne respektu k porodu.

  • Ve čtvrtek 17. května od 13.15 hod - 14.45 hod ve workshopovém sále MediaKlubu, Spálená 8, Praha 1


Přednáška bude na téma Metody řešení potenciálních patologií ve 3. trimestru s pomocí přírodní medicíny.

Více informací na www.respektkporodu.cz 

                                                                 

Clanky

Doporučené články

Čas vypnout

Čas vypnout

Odpočinkové wellness tipy na doma V často stresujícím všedním dni ...

Císařský řez

Císařský řez

V Evropě přichází na svět zhruba každé čtvrté dítě císařským řezem, ...

Čtyři fyzioterapeutická cvičení pro přípravu k porodu

Čtyři fyzioterapeutická cvičení pro přípravu k porodu

Fit s Franziskou Mírný silově vytrvalostní trénink v těhotenství snižuje riziko vzniku poranění při porodu ...

Fyzická a psychická příprava na porod

Fyzická a psychická příprava na porod

Fyzická a psychická příprava (cvičení, přednášky, rehabilitační procedury) nastávajících maminek na těhotenství, porod a šestinedělí. ...