Logo
hlava

Barvami proti zimnímu splínu

Nedostatek denního světla v zimě může působit depresivně. Když je venku ponuré a nevlídné počasí a slunce nesvítí, pak je i nálada smutná. Barvy mohou pomoci v boji proti zimní depresi a vpustit do vašeho domova zpět radost. Zde se dozvíte, jaký účinek na nás mají jednotlivé barvy a jak jimi podpořit dobrou náladu.

Oranžová, žlutá a červená

Tyto teplé, rozveselující barvy vnášejí do zimních měsíců dobrou náladu.

Oranžová představuje radost ze života a může také podporovat chuť k jídlu a zažívání. V místnostech, kde je málo denního světla, je právě oranžová zeď ideální volbou, která vytvoří pocit tepla a pohody. Další možností je rozmístit v prostorách vašeho bytu pomeranče a mandarinky a ještě před jejich konzumací se pokochat jejich barvou.

Žlutá symbolizuje slunce a dodává optimismus a vitalitu. Části oblečení ve žluté barvě jako jsou například rukavice, čepice nebo šály do vašeho života v zimě přinesou více radosti.

Červená představuje sílu, energii a vášeň. Tato barva vás může podnítit k činnosti a povzbudit chutě, avšak také rozpálit a vyvolat neklid. V obytných místnostech proto používejte červenou barvu pouze jako doplňkovou.

 

Zelená, tyrkysová, modrá

Také díky těmto barvám se i v zimních měsících můžete cítit dobře.

Zelená, jako barva přírody, představuje harmonii, odpočinek a bezpečí. Zelené barevné impulzy mohou zmírňovat stres a působí pozitivně proti únavě, ať už jako barva stěny nebo v podobě pokojových květin či kancelářských potřeb.

Modrá vyzařuje klid, pohodu a uvolnění a pomáhá navodit osvěžující spánek. Barevné odstíny modré se hodí zejména do ložnice. Malé místnosti lze kromě toho použitím tónů modré opticky zvětšit.

Tyrkysová zajistí čerstvou mysl a posílí imunitu.Zejména v zimě tato barva může pomoci zahnat pocity sklíčenosti.

 

 

Obklopte se barvami, ať již v podobě vhodně zvolených bytových doplňků, vymalováním stěn či vašeho oblečení. I trocha barev postačí k tomu, aby vytvořili příjemnou atmosféru. Rovněž při jídle můžete vnímat barvu čerstvého ovoce a zeleniny a současně přijímat cenné vitamíny. A hlavně nezapomeňte, že toto chladné roční období brzy skončí a vládu opět převezme jaro.

 

 

Clanky

Doporučené články

Dovolená v těhotenství nebo s miminkem

Dovolená v těhotenství nebo s miminkem

Dovolená v těhotenství nebo první cesta s malým děťátkem může probíhat pohodově a být velmi odpočinková. ...

Požadavky kladené na dětskou obuv

Požadavky kladené na dětskou obuv

Nohy fungují jako základní opěrná část těla. Porušení hlavních funkcí nohy, ať už vrozenými anebo získanými ...

Řešíte, jak ošetřit odřeninu bez slz a naříkání?

Řešíte, jak ošetřit odřeninu bez slz a naříkání?

Máme pro Vás tip! Sprej AlfaSilver - bezbolestné ošetření s ionizovaným stříbrem Prázdniny ...