Logo
hlava

Hraní, zábava a smích

Veselé nápady pro hru doma

Děti mají vždy velkou radost, mohou-li se vydovádět venku, někdy tomu však počasí nepřeje. Ale ani zůstat uvnitř přece nemusí být nuda: Veselými náměty pro hru doma čas uteče jako voda, aniž byste k nim potřebovali televizi, smartphone nebo tablet. Zde naleznete několik námětů na jednoduché a napínavé hry, u kterých se vaše děti zaručeně pobaví.

  • Dobrodružné stavění skrýší

Děti budou nadšené, když si budou moci postavit skrýš, ve které se mohou schovat a popustit uzdu své fantazii. Jednoduše přehoďte přes stůl a židle deky a velké šátky a pohodlná skrýš, kde si děti můžou hrát, schovávat se nebo se jen tak schoulit, je hotová. Vaše dítě si vleze buď dovnitř samo, aby si zde mohlo vytvořit své vlastní království, nebo se vydáte na dobrodružnou cestu spolu s ním. Přibalíte-li do batůžku kapesní svítilnu, bude vaše expedice ještě napínavější. A možná váš malý objevitel bude chtít toto tajuplné místo ukázat také své oblíbené panence nebo plyšovému mazlíčkovi.

  • Pohádková země květin

Mnoho dětí má rádo prstové barvy – jsou pestré a je tak úžasné se v nich patlat. Tento nápad na společné tvoření udělá vašemu dítěti určitě radost: Vezměte velký arch papíru a doprostřed namalujte malý kruh. Pomalujte ruce vašeho dítěte prstovými barvami a obtiskněte nabarvené dlaně a prsty kolem kruhu. Kruh pak ještě můžete dozdobit otisky prstů. Ke vzniklým květům můžete domalovat také listy a stonek. Budou-li květy jednobarevné nebo hrát všemi možnými barvami, to přenechte zcela kreativitě vašeho dítka. Až toto umělecké dílo zcela zaschne, můžete pro něj nalézt zvláštní místo ve vašem obydlí.

  • Smím prosit

Většině dětí se rozzáří oči, jakmile slyší hudbu, a baví je pohybovat se v jejím rytmu. Tančete se svým miminkem nebo malým dítětem a přijměte jej pohupováním nebo tleskáním aby se k vám přidalo. Nejenže to bude zábava, ale tanec rovněž zlepšuje motorické dovednosti a podporuje smysl pro rovnováhu. Je-li vaše dítě už trochu starší, můžete pouštět rozmanitou hudbu, na kterou si může vymyslet vlastní taneček. Děti tak mají možnost dostat se do různých rolí, vcítit se do hudby a interpretovat si ji po svém.

  • Hádání zvířátek

Tato hra je vhodná jak pro malé, tak i trochu starší děti. Připravte si k ní obrázky zvířátek. Připevněte dítěti na záda obrázek zvířátka, aniž by dítě předem vědělo, o které zvíře se jedná. Ostatní děti se pokusí toto zvíře pomocí mimiky a gest popsat a napodobit a dítě s obrázkem zvířátka na zádech bude hádat, o které zvíře se jedná.

Clanky

Doporučené články

Barvami proti zimnímu splínu

Barvami proti zimnímu splínu

Nedostatek denního světla v zimě může působit depresivně. Když je venku ponuré a nevlídné ...

Sport dětem

Sport dětem

Sport dětem zprostředkovává základní hodnoty pro život: fair play, naučit se vyhrávat a prohrávat, ...

Jak zabavit děti doma

Jak zabavit děti doma

„Teď na tebe nemám čas, musím vařit.“ Tuto větu můžete klidně ze svého slovníku vypustit. Domácí ...

Co s tím, když dítě neposlouchá

Co s tím, když dítě neposlouchá

Posloucháme co říkáme našim dětem? Jak často používáme rozkazy a příkazy. Chceme mít ve svých dětech ...