Logo
hlava

Jak si hrát

 

Hrající si děti by pokud možno neměly být rušené. Těžko pak mohou ve hře zase pokračovat a často ztratí chuť do právě započaté hry. Jako dospělá osoba můžete svému dítěti dát návody ke hře, přivést ho na myšlenku a povzbuzovat jeho fantazii. Možná by vaše dítě dokonce chtělo, abyste si s ním hráli, ale nikdy ho nenuťte opačně, aby vás nechalo hrát si společně s ním. Nenuťte své dítě vyměnit si hračku. Nemá-li již chuť na něco, sám s tím přestane a bude se věnovat jiné činnosti. Podněty mají smysl teprve tehdy, když je vaše dítě bez nálady a proto i nespokojené. Nechte své dítě rozhodnout s čím, kdy a jak často by si chtělo hrát.

  • I když to se svým malým miláčkem myslíte jen dobře, nepřetěžujte ho množstvím hraček, aktivit a množstvím dětských přátel.
  • Neplánujte každý den. Děti potřebují volný čas, aby se mohly vypořádat se známým a objevovat nové.

 

Malé děti si často rády hrají tam, kde jsou také jejich rodiče. Děti často změní účel obývacího pokoje a kuchyně na hernu. Mnoho rodičů to nechce a vytvoří dětem buď hrací koutky v prostoru dospělých nebo dovolí svému dítěti vybrat si pouze jednu hračku mimo dětský pokoj. To zabrání chaosu hraček v celém bytě a umožní rodičům ponechat si pro sebe také své prostory.

 

I když je dětský pokoj přeplněný hračkami a vaše dítě si s některými již vůbec nehraje nebo již nejsou hezké, neodstraňujte jednoduše hračky, ale domluvte se se svým dítětem, co společně vytřídíte a mohli byste dát pryč.

 

Clanky

Doporučené články

Na hřiště, hotovo, do toho!

Na hřiště, hotovo, do toho!

Děti chtějí hřiště, která je podněcují, a na kterých naleznou dobrodružství; ...

Hraní, zábava a smích

Hraní, zábava a smích

Veselé nápady pro hru doma Děti mají vždy velkou radost, mohou-li se vydovádět ...

Jednou ročně narozeniny!

Jednou ročně narozeniny!

Slavit vlastní narozeniny a být oslavován, to znamená pro narozeninové dítě ...

Dětský boj pohlaví

Dětský boj pohlaví

Od 3. roku života začíná u většiny dětí vzdorovitá fáze; pro ...