Logo
hlava

Jídlo je na stole!

 

Společným koníčkem Floriana a Romany je v současnosti velmi úspěšný food blog aufgetischt.net. V rozhovoru s Happy Baby vyprávějí o své nejmilejší zábavě, „duplu“ v lednici a o tom, jak může vaření pozitivně ovlivnit rodinný život.

Je třeba si přiznat, že jídlo je naší velkou společnou vášní. Jak asi tak vypadá lednice páru foodbloggerů?

To je vtipná otázka. Myslím, že máme celkem „normální“ lednici naplněnou vším možným. K „základní výbavě“ vlastně vždycky patří naše domácí marmeláda, máslo, mléko a sýr. Vedle zeleniny a ovoce u nás máme v lednici ještě hodně grilovacích omáček – to možná každý nemá. Někdy je tam samozřejmě dost těsno, hlavně tehdy, když zrovna zkoušíme některý z našich receptů. To tam naleznete také kostky „dupla“, když naše dezerty patřičně vrstvíme.

„Fuuuj špenát…“ Jakou máte taktiku, aby vaše dítě jedlo s chutí všechno možné jídlo? Nebo dáváte tak jako tak přednost čokoládě před brokolicí?

Hmmm, no kdo by neměl rád čokoládu? Ne, žerty stranou, je fakt, že skutečně patříme k těm velmi šťastným rodičům. U naší dcery dosud nebylo nic, co by sama od sebe neochutnala nebo dokonce odmítala. Jednoduše jí necháme, aby se stravovala společně s námi a tak se učí poznávat různá jídla. Díky naší pestré kuchyni přistupuje k novým potravinám bez jakýchkoli očekávání. Miluje olivy a velmi snadno se kupodivu nechala přesvědčit „klasikou“ jakou je špenát a brokolice. K našemu velkému štěstí.

Food Styling není pro váš žádným cizím slovem. Existují tipy, jak správným naaranžováním zvýšit chuť na některá jídla?

Jídlo má být potěšením! Člověk by měl používat spoustu čerstvých potravin, jak věc voní a jaká je na omak je také důležité. I samotné nakupování je velmi důležité. Pokud jsem v obchodě vystresovaný, přenáší se to na dítě a v dalším důsledku na vaření. Důležitá je hra s barvami. Pomáhá také časté nabízení jídla – talíř s ovocem ve výšce očí a krásně naaranžovaný je možností k mlsání. I stůl by měl být lákavě prostřený.

Takže dítě a vaření se nevylučují?

Ne, vůbec ne. Děti moc rády pomáhají. Naše malá dcera se už dnes většinou účastní naší práce kolem blogu a v současnosti už sama stiskne spoušť u foťáku. Vždycky je strašně moc ráda, když je do toho všeho dění zapojená! Je důležité využít společně strávený čas a spojit užitečné s příjemným. Pak se vaření stává zábavou a zdravé stravování nezůstává jen „knihou sedmi pečetí“.

 

 

 

Clanky

Doporučené články

Stravovací tipy pro vybíravé děti

Stravovací tipy pro vybíravé děti

Florian a Romana jsou párem food bloggerů, který si každý měsíc ...

Uspořádejme oslavu!

Uspořádejme oslavu!

Mnoho rodičů má potíže při pořádání dětské oslavy. ...

Chutnat chutně

Chutnat chutně

Vaše dítě má jiné chuťové obliby než vy: Je známé, že chuťové smysly jsou ...

Zdravá střeva

Zdravá střeva

Klíč k pevnému zdraví vede přes zdravá střeva a to nejen v těhotenství. ...