Logo
hlava

Krásně těhotná

Beauty tipy pro budoucí maminky

Těhotenství s sebou nese několik změn. Z důvodu hormonálních výkyvů je třeba věnovat zvláštní pozornost pokožce a vlasům. Díky následujícím zkrášlovacím tipům přizpůsobíte každodenní péči zvláštním potřebám těla a budete se cítit daleko lépe. 

Zářivá pleť

V důsledku hormonálních změn tělo produkuje ve zvýšeném množství hnědé barvivo melanin. Pokožka sice rychleji hnědne, ale v partiích očí a úst mohou objevit pigmentové skvrny. Z tohoto důvodu je velmi důležitá důsledná ochrana před sluncem, aby nebylo posíleno tvoření pigmentu pleti. Hnědá zbarvení můžete maskovat použitím správného make-upu. K tomu byste měly použít podklad, který je o jeden odstín tmavší než ten, na který jste zvyklé, aby pleť působila sjednoceně, Jako základ pro make-up lze použít ochranný opalovací krém. Speciální krémy, přednostně na bázi přírodních látek, mohou pomoci zesvětlit tmavá místa na pokožce. Lehké pigmentové skvrny v obličeji po porodu většinou opět samy od sebe zmizí.

Lesklé vlasy

Nárůst estrogenů v těhotenství se postará o bohatost vlasů, protože prodlužuje jejich životnost. Vaše vlasy proto v tomto období potřebují více péče. U suchých vlasů se doporučuje použít jednou týdně vlasovou kůru. Jako přírodní prostředek funguje olivový olej, který vetřete do roztřepených konečků vlasů a po jejich délce. Nakonec vlasy zabalte do ručníku, nechte působit asi jednu hodinu a poté olej pečlivě vymyjte. Na rychle se mastící vlasy by měl být používán obzvláště jemný šampón (třeba šampon pro miminka). V tomto případě je lepší nechat vlasy uschnout na vzduchu a nikoli je vysoušet horkým vzduchem pomocí fénu.

Silné nehty

Máte-li lámavé nehty, měly byste vaše ruce denně masírovat zvláštním krémem na ruce a nehty. Jako přírodní prostředek pro péči o nehty je vhodný zejména olivový olej. Relaxační lázeň s olivovým olejem si připravíte tak, že do teplé vody přidáte jednu polévkovou lžíci olivového oleje a ponoříte do ní ruce asi na 10 minut. Ruce potom jemně osušte a zbytek oleje v masírujte do pokožky. Další možností je vetřít olivový olej přímo do nehtů a nehtové kůžičky. Péči o nehty je nejlepší věnovat se před tím, než půjdete spát, aby se krém a olivový olej přes noc mohl dobře vstřebat.

Tipy proti oteklým očím

Zadržování vody v těle může být v těhotenství příčinou oteklých očí. Jednoduchým opatřením proti otokům je, že dáte do polévkovou lžíci do lednice a poté ji přiložíte asi na 5 minut na zavřené oči. Chlad zredukuje otok a navíc působí příjemně. Oční partie lze zklidnit také pomocí ochlazující okurkové masky.

Clanky

Doporučené články

Jak na zažívací potíže těhotných a miminek?

Jak na zažívací potíže těhotných a miminek?

Nepříjemné či bolestivé zažívací obtíže, jako je nadýmání nebo pocit plnosti, občas trápí každého člověka. ...

10 rad jak zůstat fit během těhotenství

10 rad jak zůstat fit během těhotenství

Být ve formě i během těhotenství není úplně tak snadné jak by se mohlo zdát. Máme ...

Čekat díte a přitom dobře vypadat

Čekat díte a přitom dobře vypadat

Váš obličej Vaše pleť se napíná, roztahuje se a někdy se na ní objevují ...

Vaše výživa

Vaše výživa

Nejezte víc, ale kaloricky plnohodnotnou stravu! Ta vám udělá dobře. ...