Logo
hlava

Mlsání je zdravé

Pozitivní vlastnosti čokolády

Mnoho lidí je toho názoru, že čokoláda je nezdravá. Přitom v ní obsažené kakao může mimo jiné pomoci v boji proti vysokému krevnímu tlaku a cholesterolu. Toto sladké pokušení by si měly dopřát i těhotné ženy, protože může mít pozitivní vliv na dítě.

Čokoláda nemá, jak je známo, dobrou pověst. To je dáno tím, že většina čokoládových výrobků obsahuje příliš mnoho cukru. Pokud si však vyberete ten správný, může být i čokoláda zdravá. V tmavé čokoládě se nachází velké množství flavanolů, což jsou rostlinné látky, u kterých se předpokládá, že mají antioxidační účinky. Mají snižovat krevní tlak a hladinu cholesterolu, mírnit systémové záněty a omezit riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Hořká čokoláda s podílem kakaa vyšším než 60% je tedy zdravější než běžná mléčná nebo bílá čokoláda.

Tmavá čokoláda dále přispívá ke snížení produkce stresových hormonů. Čokoláda vás tudíž může chránit před stresem! Čokoláda rovněž podporuje schopnost koncentrace: Díky kofeinu a teobrominu, které obsahuje, má podobné účinky jako káva.

Především těhotné ženy by si tedy měly tu a tam kousek této pochoutky dopřát. Jak dokazuje jedna ze studií, může čokoláda podpořit růst nenarozeného miminka. Čokoláda má mít celkově pozitivní vliv na pozdější vývoj dítěte a například přispět k tomu, že dítě bude aktivnější a veselejší.Ačkoli čokoláda obsahuje zdravé látky, měla by být konzumována v rozumné míře. Vyvarujte se tudíž bezděčného pojídání čokolády,

Clanky

Doporučené články

Jednou ročně narozeniny!

Jednou ročně narozeniny!

Slavit vlastní narozeniny a být oslavován, to znamená pro narozeninové dítě ...

Sex v těhotenství a po porodu

Sex v těhotenství a po porodu

Rozkoš & láska Většina nastávajících rodičů si není jistá, zda sex v těhotenství není tabu ...

Nezapomínat na mytí rukou!

Nezapomínat na mytí rukou!

Když děti vyzveme umýt si ruce, často slýcháme následující: „Jak to? Nejsou přece vůbec ...

I děti mohou vařit

I děti mohou vařit

Pro mnoho dětí je kuchyně nejnapínavější místností v celém domě. Tady ...