Logo
hlava

Móda v rodinném balení

 

Díky sladěnému stylu rodičů a dítěte poznáte a první pohled, že se jedná o jednu rodinu. U módního „Mini Melooku“  je však třeba u jednotlivých outfitů dodržovat určitou rovnováhu, aby oblečení mámy, táty a dítěte nepůsobilo překombinovaně. Ukážeme vám, na co je třeba u tohoto trendu dávat pozor.

Nepřepískněte to

Základní pravidlo zní: Méně je někdy více! U stejného módního stylu rodičů a dětí není rozhodující, aby byl potomek od hlavy až k patě oblečený stejně jako jeho máma nebo táta. Daleko důležitější je, aby zvolené outfity byly skutečně vhodné pro velké i malé. Vyberte tedy jeden „highlight“, který bude spojovat jednotlivé „looky“, a který lze jednoduše kombinovat s ostatním oblečením. Společným prvkem může být použití jednotného kousku oblečení, barvy, vzoru nebo doplňku, který budou moci nosit jak rodiče, tak i děti.

Zapojte děti

Malé děti by měly být přizvány k výběru společného oblečení a mít možnost vyjádřit, co se jim líbí. Synové toužící po dobrodružství si většinou přejí outfit, který bude hlavně „cool“. K nalezení společného stylu je proto dobrou volbou denim. Maminka si může obléci módní džínové šaty, zatímco táta by mohl vsadit na džínovou košili a chlapec se vydovádí v džínových kraťasech.

Pohodlné oblečení

Vždy je třeba dbát na to, aby se malé děti ve svém oblečení cítily dobře. Oblečení by tedy mělo být pohodlné a jeho střih by neměl být příliš úzký, aby se dítě mohlo při hraní volně pohybovat. U dětí záleží především na funkčnosti oblečení a nikoli na módním vzhledu.

Outfity přiměřené věku

Oblečení malých dětí by mělo vždy korespondovat s jejich věkem a potřebami. Děti při hraní nepotřebují oblek „businessmana“ ani elegantní večerní šaty. Důležité je, aby se oblékaly přiměřeně ke svému věku. Totéž platí samozřejmě také pro rodiče – oblečení s hravými dětskými motivy by mohlo působit nepatřičně.

Clanky

Doporučené články

Hraní, zábava a smích

Hraní, zábava a smích

Veselé nápady pro hru doma Děti mají vždy velkou radost, mohou-li se vydovádět ...

Staré dobré babské rady

Staré dobré babské rady

Znovu objevené staré domácí prostředky Na mnoho nemocí už vyvinula ...

Oblíbené sledování televize

Oblíbené sledování televize

Na otázku, zda a jak dlouho mají děti strávit u televize, ...

Čekat díte a přitom dobře vypadat

Čekat díte a přitom dobře vypadat

Váš obličej Vaše pleť se napíná, roztahuje se a někdy se na ní objevují ...