Logo
hlava

Prdíky? Jak na novorozeneckou koliku – druhý díl

 

Tvorba prdíků je přirozený projev organismu. Pokud vidíme, že vznik prdíků vyvolává u našeho miminka nepříjemné stavy, snažíme se je nejdříve řešit přirozenými cestami. Novorozenecké kolice se v prvé řadě snažíme předcházet.

Pokud je to možné, necháváme miminko pít mateřské mléko a to delší dobu z jednoho prsu. Tak se přes tzv. přední, sladší mléko dostane k zadnímu, které je více tučné a méně nadýmá. Po nakrmení necháme miminko odříhnout a zajistíme mu klidné a teplé místo k odpočinku. Maminky se vyvarují nadýmavých potravin, kojící maminka i dítě mohou pít bylinkové čaje obsahující fenykl, anýz, popř. i meduňku na zklidnění.

Po nakrmení se s dítětem pohybujeme, aby se mohlo plynů zbavit. Pomáhá např. položit si děťátko bříškem na předloktí, tzv. "na tygříka", nebo jej položíme zády na své břicho a tiskneme mu jemně kolínka k bříšku. Bříško můžeme masírovat krouživými pohyby po směru hodinových ručiček, miminko houpat v šátku, kočárku či jej kolébat v náručí. Pomoci mohou i teplé obklady na bříško, rektální rourky nebo monotónní zvuky, které dítě uspí.

Jenže ono to pořád bolí

V mnoha případech ovšem přírodní postupy nepomohou dostatečně a nezbývá, než přikročit k výdobytkům moderní vědy. Na výběr máme homeopatika, probiotika, a především různé léky a zdravotnické prostředky vyvinuté speciálně k utišení dětské koliky. Ty jsou samozřejmě nejúčinnější, ale je velmi důležité, umět si mezi nimi správně vybrat. Z hlediska citlivosti k organismu dítěte a odpovědnosti k jeho zdraví, se jako jeden z nejvíce bezpečných prostředků na dětské koliky jeví nový přípravek na českém trhu: Balonix® med.

Na našem trhu existuje celá řada prostředků určených ke zmírnění dětské koliky. Tyto prostředky ve většině případů obsahují účinnou látku simetikon nebo dimetikon. Liší se však významně v použití přídavných látek! Přídavné látky se přidávají k hlavní účinné substanci jako konzervanty, sladidla nebo proto, aby se dosáhlo požadované hustoty, barvy, chuti či vůně.

Balonix® med neobsahuje žádné zbytečné přídavné látky, ani žádná barviva, cukry, parabeny či alkohol. Přitom je vysoce účinný. U 78 % novorozenců dochází ke zlepšení stavu již v průběhu prvního dne užívání.

Za příznivou cenu obdržíte Balonix® med v kterékoliv lékárně nebo si jej můžete objednat v lékárenských e-shopech.

Více informací o přípravku Balonix® med naleznete na www.prdiky-balonix.cz. Připojte se k Výzvě Balonixu  a získejte Balonix® med zdarma.

V příštím díle seriálu – Prdíky? Jak na novorozeneckou koliku – se dozvíte, co by měly a neměly obsahovat přípravky pro nejmenší, aby byly plně bezpečné.