Logo
hlava

Staré dobré babské rady

 

Znovu objevené staré domácí prostředky

Na mnoho nemocí už vyvinula moderní medicína  pilulky. Existují tabletky proti bolesti hlavy, nachlazení, nevolnosti a menstruaci. Při čtení přiloženého letáčku přichází první pochybnosti a nepochopení, stáváte se bezradnými. Následkem je strach. Strach z toho, že některé medikamenty mají více vedlejších účinků než využití. Máme-li děti, je tento strach ještě větší, jelikož jsme odpovědní za zdraví svého vlastního potomka. Nechte si proto od svého dětského lékaře objasnit všechny eventuální vedlejší účinky.

Kašel

Vezměte si vejce, polévkovou lžíci  medu a šťávu z poloviny citrónu. To všechno se dobře promíchá a následně vypije. Kašel se tak rychle zmírní a díky citrónu zase doplní vaše dítě tělu vlastní vitamín C. Existuje celé množství léčivých nápojů, když vaše dítě silně kašle: čaj z tymiánu, čaj ze šalvěje a sirup proti kašli z jedlového jehličí, kdy vložíte jedlové jehličí do cukru a necháte stát na slunci. Tekutina, která se při tom vytvoří, se má podávat po lžičkách jako sirup proti kašli.

Bolesti v krku

Při nachlazení mohou pomoci staré dobré slupky cibule nebo brambor. Cibule se rozpůlí a vnější vrstvy se ohřejí nad vodní párou, zabalí do utěrky a pomocí šály se zafixuje na postižené bolavé místo. Stejně tak fungují vařené, rozmačkané brambory v prostěradle jako zábal.

Bodnutí hmyzem

Bodnutí hmyzem může ulevit, když se postižené místo potře nakrájenou cibulí.

Horečka

Octový zábal pomůže při nachlazení,  při nevolnosti způsobené stresem, při poruchách trávení a mohou snížit vysokou horečku až o dva stupně. Při tom se látka napustí octem a potom se ovine kolem lýtek a chodidel malého pacienta. Nakonec navlékněte svému dítěti  vlněné ponožky, aby mohl ocet dobře působit. Nechte zábal působit přibližně půl hodiny a postup opakujte několikrát denně.

Průjem

Když si vaše dítě stěžuje na průjem,  podejte mu kolu a slané tyčinky. Vymíchejte z koly  kysličník uhličitý, nechte nápoj ohřát a  zřeďte ho vodou. Pak z toho nechejte své dítě pít po malých doušcích.

Při nevolnosti a zvracení pomůže zázvor. Čaj z květů heřmánku a meduňky působí dobře na žíly. Při  nadýmání a  žaludečních křečích pomůže mátový čaj a kmín, který vaše dítě vypije buď jako čaj nebo ho může pomalu žvýkat.

 

Clanky

Doporučené články

Když teče z nosu ...

Když teče z nosu ...

První pomoc při nachlazení Rok co rok se nám připomíná ...

Bolístky a nemoci

Bolístky a nemoci

Miminko nemluví, a proto je pro něj těžké jasně vyjádřit své bolístky tak, ...

Čistýma rukama proti chřipce

Čistýma rukama proti chřipce

Také se ptáte, co mají čisté ruce společného s chřipkou? Možná byste byli překvapeni. ...

Jak správně ošetřit drobná poranění?

Jak správně ošetřit drobná poranění?

Trávíte-li volný čas aktivním způsobem, vystavujete se zvýšenému riziku úrazů. Především děti pohyb milují a jejich ...