Logo
hlava

Test otcovství - porodní hysterik

 

Za normálních okolností řve při porodu nejdříve žena a nakonec novorozený pozemšťan – avšak tentokrát citlivý muž vynaložil maximální úsilí, aby ten souboj v křiku na porodním sále vyhrál.

Všechno začalo tím, že se na oficiálním kurzu přípravy k porodu blýskl svojí neúčastí. V kruhu přátel by totiž jeho účast znamenala výraznou ztrátu hodnoty jeho mužství.Toto riziko bylo příliš vysoké. Aby však eliminoval nebezpečí špatného svědomí, intenzivně se účastnil kurzu přípravy k porodu pro muže: sledování mistrovství Evropy ve fotbale s následným zpitím se do němoty. Skandováním a klením se skutečně naučil také něco užitečného: trénoval totiž svůj hlas na vlastní akt porodu.

Všechny tyto cenné zkušenosti mu však v den D moc nepomohly: První záchvat slabosti se dostavil již doma, když ho těhotná žena probudila a v naprostém klidu pronesla: „Miláčku, myslím, že mi praskla voda.“ Rychlost, s jakou vyskočil z postele, mu dala trochu času k přemýšlení – díky čemuž citlivého muže teprve tehdy, když se dostal do auta, napadlo, že na sobě nemá kalhoty a ještě navíc zapomněl nastávající matku svého dítěte v posteli.

Sanitka, kterou si mezitím stihla zavolat, je oba bezpečně dopravila do nemocnice: ji vsedě, jeho vleže.

S nasazenou dýchací maskou se přeci jen cítil bezpečněji, mdloby se však i přesto vrátily, jakmile vstoupili do nemocnice. Invalidní vozík ho stihl zachytit ještě včas a těhotná žena ho statečně dotlačila na porodní sál.

„Show začíná!“,zažertovala a elegantně se vyhoupla na nemocniční lůžko. Prodýchávání kontrakcí v něm vyvolalo další záchvat paniky, takže se musel střídavě opírat o ramena porodní asistentky a těhotenské břicho.

Těžkému porodu naštěstí zabránilo několik injekcí na uklidnění. Omámený citlivý muž si konečně ustlal pod nemocničním lůžkem a vešel do dějin jako každý muž, který potřeboval více péče, než jeho úspěšně rodící žena. Chudáček…

 

Clanky

Doporučené články

Test otcovství

Test otcovství

Pohled muže od Christopha Reicho Nezapomeň na mě! „Ale miláčku, já jsem ...

Krásně těhotná

Krásně těhotná

Beauty tipy pro budoucí maminky Těhotenství s sebou nese několik změn. Z důvodu ...

Příprava na příchod dítěte

Příprava na příchod dítěte

Co budete potřebovat? ...

Je prima být tátou

Je prima být tátou

Být rodičem je nepochybně náročná a zodpovědná role. Jaká má pozitiva a kde je její kouzlo, ...