Logo
hlava

Udělej aaaa!

 

Zajisté znáte i vy tento požadavek vašeho dětského lékaře, když se chce podívat vašemu dítěti do úst. Při tom jde zdravotníkovi mimo jiné o to, podívat se na jazyk a  do krku vašeho dítěte, jelikož ty prozradí velmi mnoho o zdravotním stavu člověka. 

Je-li dítě zdravé, má jazyk tenký bílý povlak skrze něj je viditelný lehce růžový jazyk. Naproti tomu tlustá bílá vrstva je jasnou známkou masivní disharmonie flóry v ústech.

  • Med má zvláštní antibakteriální účinek a hodí se výborně při kašli. Lžíce medu uleví od dráždivého kašle a chutná každému dítěti.

U strýčka doktora

Pro mnoho dětí je návštěva u dětského lékaře spojená s nejistotou, pro mnoho rodičů také. To spočívá v tom, že dospělí jdou k lékaři zpravidla teprve když už je něco bolí nebo mají nemoc. Naproti tomu pro malé děti znamenají často návštěvy lékaře, aby je, jako při aplikaci nutných očkování, nebolelo něco teprve potom. Proto nejsou návštěvy u  „strýčka doktora“ na dětské stupnici oblíbenosti nutně na nejvyšším místě.

Připravte sebe a své dítě pečlivě na nadcházející návštěvu lékaře. Má-li vaše dítě oblíbenou panenku nebo plyšové zvířátko, vysvětlete mu pomocí jeho hračky, co může od lékaře očekávat.

  • Opatřete vašemu dítěti před návštěvou  lékaře doktorský kufřík – hračku a  společně si hrajte na doktora: Nechte vaše dítě převzít roli lékaře a vyšetřit svojí oblíbenou hračku.

 

Clanky

Doporučené články

Očkování

Očkování

Očkovat dítě znamená účinně ho chránit před nemocemi. K tomu je potřeba, aby očkovací ...

Bolístky a nemoci

Bolístky a nemoci

Miminko nemluví, a proto je pro něj těžké jasně vyjádřit své bolístky tak, ...

Čistýma rukama proti chřipce

Čistýma rukama proti chřipce

Také se ptáte, co mají čisté ruce společného s chřipkou? Možná byste byli překvapeni. ...

Kašel u dětí

Kašel u dětí

Kašlání dětí je reflex, který slouží k odstranění překážejícího obsahu z dýchacích cest, jakmile jsou stěny ...