Logo
hlava

Zdravý, ne kulatý

 

Češi jedí příliš mnoho a tučně. Následky: 35 % mužů a 20 % žen má nadváhu. Po 6 % z obou pohlaví jsou dokonce chorobně otylí. Podle zprávy o stravování Ministerstva zdravotnictví se Češi stravují pořád stejně, velmi vědomí si tradic a  bohužel také příliš vydatně. Masné výrobky jsou extrémně oblíbené; tak se na hlavu a měsíc spotřebuje 5 kilo vepřového masa. Naproti tomu leží konzumace ryb pouze na 450 gramech na hlavu a měsíc. S přírůstkem pouhého kila stoupá riziko postižení srdečně oběhovým onemocněním během života o 3,1 %. 10 kilo nadváhy zvyšuje toto riziko o 30 %.

Stravovací návyky se vytvářejí právě v dětství a zůstávají dlouhodobě. Rozmanitá volba potravin je proto obzvláště důležitá..

 

Správná, zdravá strava je základem pro růst a vývoj Vašeho dítěte. Poznání správné, vyvážené stravy a to, co svému dítěti skutečně servírujeme, se od sebe velmi liší. Chtěli bychom Vám proto postupně v dalších 4. týdnech nabídnout na našich stránkách pomoc a návod, jak své dítě správně a zdravě stravovat a jak můžete svému dítěti připravovat ještě chutněji zdravé jídlo.

 

V zásadě mají děti fungující pocit hladu a žízně, díky nesprávným stravovacím návykům se však tato schopnost může odnaučit; následkem je chorobná otylost již v raném dětství.

Clanky

Doporučené články

Zdravá střeva

Zdravá střeva

Klíč k pevnému zdraví vede přes zdravá střeva a to nejen v těhotenství. ...

Osvěžující dětská limonáda z červeného ovoce

Osvěžující dětská limonáda z červeného ovoce

Pitný režim se musí dodržovat a platí to i pro nejmenší. Když venku uhodí vedra, udělejte ...

Změna životního stylu

Změna životního stylu

Pokud přistupujete k mateřství zodpovědně a chcete mít co největší šanci otěhotnět, budete muset tomuto cíli ...

Cvičíme s dětmi

Cvičíme s dětmi

Do cviků můžete zapojit i děti, které již samy drží hlavičku vzpřímeně. Cvičení s novorozenými miminky ...